خانه استیک پاسداران

خانه استیک پاسداران در 29 بهمن 1381 افتتاح شد . فضای داخلی رستوران که شبیه به پارکینگ نا تمام یک ساختمان نوساز بود از 8ماه قبل ( خرداد سال 81 ) تحویل گرفته شد و توسط طراحان آماده گردید

شکل اولیه طراحی خانه استیک همانند امروز نبود و از سال 81 تا 83 با طراحی ترکیبی مدرن و کلاسیک آماده و مورد بهره برداری قرار گرفت و شکل کلاسیک منحصر به فرد آن ثمره تلاشهای سعید مروت پور کارگردان و تهیه کننده تلوزیون و محمد گنجعلی طراح صحنه در سینما می باشد . خانه استیک پاسداران اولین خانه استیک تخصصی است که بعد از انقلاب در کشور افتتاح گردیده ، ایده و طراحی اولیه آن توسط سعید مروت پور مالک رستوران اجراء گردید . زمینه های برنامه سازی های غذایی در صدا و سیما وی را بر آن داشت تا رستورانی خاص با غذائی متفاوت که قابل رقابت با غذایی فرنگی است را احداث نماید و انگار در این راه تا حدودی موفقیت حاصل شده ( این را از زبان مشتریان ایرانی و فرنگی ثابت خانه استیک می توان شنید .)

از سال 1384مدیریت خانه استیک را به امیرحسین امینی سپرده و از دور نظاره گر روند رو به رشد کیفیت غذاها ، تنوع منو ، رنگ و سرو غذاها هستیم. آقای امینی که امروز یک Chief متخصص در زمینه استیک و Sea food می باشد سعی دارد تا دانش روز را با هنر ترکیب کرده و محصول آن را روی میز خانه استیک به مشتریان خود بسپارد.
امیدواریم در این مسیر موفقیتی همیشگی و روز افزون داشته باشیم .

رستوران خانه استیک

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

تهران پاسداران نبش بوستان سوم - 225405530 و 22587012